شهرک بزرگ آب شیرین‎کن در حاشیه دریای عمان ایجاد می‎شود. در بستر تلگرام که سرور آن در اختیار رژیم صهیونیستی است، حرکت نمی‌کنیم

شهرک بزرگ آب شیرین‎کن در حاشیه دریای عمان ایجاد می‎شود. در بستر تلگرام که سرور آن در اختیار رژیم صهیونیستی است، حرکت نمی‌کنیم

 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: دو شهرک بزرگ آب شیرین‎کن در حاشیه دریای عمان ایجاد می‎شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علاءالدین بروجردی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: مجموع آمارها در حوزه منابع آبی نگران‎کننده بوده و میزان منابع متناسب با نیاز کشور نیست.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد منابع آبی در حوزه کشاورزی مصرف می‎شود، خاطرنشان کرد: کنار گذاشتن شیوه سنتی آبیاری غرقابی و استفاده جدی از روش‎های نوین آبیاری از یک سو و فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف بهینه مردم از منابع موجود دو اولویت مهمی است که باید مورد توجه و تأکید جدی قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در سطح ملی باید برای مسئله آب فکری اساسی شود، عنوان کرد: دو سال است که در کمیسیون امنیت ملی کمیته امنیت آب تشکیل شده و در این کمیسیون طرح ایجاد دو شهرک بزرگ آب شیرین‎کن آماده شده است.

بروجردی تأکید کرد: با ایجاد این دو شهرک البته با صرف هزینه بالا سالانه بین 20 تا 30 میلیارد متر مکعب آب در سال تولید و بخش قابل توجهی از نیاز کشور از این طریق تأمین می‎شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مباحث اقتصادی همچنان دغدغه اصلی ملی ما است، توضیح داد: تعیین شعار امسال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر فرزانه انقلاب فرصت بسیار مناسبی برای تقویت تولید داخلی و اقتصاد کشور است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استفاده از شبکه‎های فضای مجازی ایرانی پرداخت و عنوان کرد: مجلس به جد این موضوع را دنبال می‎کند، از سویی باید توانمندی‎های داخلی را در این حوزه بروز داده و به جای استفاده از شبکه‎های در اختیار بیگانه از شبکه‎های داخلی استفاده کنیم.

بروجردی تأکید کرد: دلیلی ندارد، در بستر تلگرام که سرور آن در اختیار رژیم غاصب صهیونیستی است، حرکت کنیم.

وی بر ضرورت استفاده از توانمندی‎های ملی در این حوزه تأکید و بیان کرد: برخی نگرانی‎ها مبنی بر امنیت نداشتن شبکه‎های داخلی بی‌مورد است، از سویی لایحه‎ای در حال تدوین است که بر مبنای آن حریم افراد محفوظ بماند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از افسارگسیختگی حاکم بر شبکه‎های فضای مجازی تأکید کرد: باید با تصویب مجلس شورای اسلامی چارچوبی برای این حوزه ترسیم شده تا دیگر هرکسی اجازه توهین به دیگران را به خود ندهد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات و مسائل حوزه شهرستان بروجرد پرداخت و با انتقاد از نامناسب بودن ورودی‎های شهر بروجرد گفت: تجاوز به حریم جاده، وجود نخاله‎های ساختمانی، چوب و لاشه سنگ در کنار ورودی‎های بروجرد زیبنده این شهر نیست.

وی سپس از شورای شهر خواست که بستر را برای فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم‎الانبیاء (ص) و اجرای پروژه‎های عمرانی از سوی این قرارگاه فراهم کرده و از این ظرفیت بزرگ برای کمک به توسعه و پیشرفت بروجرد بهره ببرد.

 

اخبار مرتبط

افزودن دیدگاه جدید