آب شرب نوار ساحلی جنوب کشور با احداث ۵۰ آبشیرین کن تأمین می‌شود

آب شرب نوار ساحلی جنوب کشور با احداث ۵۰ آبشیرین کن تأمین می‌شود

آب شرب نوار ساحلی جنوب کشور با احداث ۵۰ آبشیرین کن تأمین می‌شود

 

وزیر نیرو گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته آب شرب مورد نیاز نور مرزی ۱۰۰ کیلومتری سواحل جنوبی کشور با احداث ۵۰ آبشیرین کن تأمین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا، حمید چیت چیان روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه آبشیرین کن سیراف استان بوشهر افزود: در ایران یک صنعت جدید پایه‌ریزی شده که در قالب آن آب مورد نیاز مردم نوار ساحلی جنوب کشور با شیرین سازی آب دریا تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مهم تحول اقتصادی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت اضافه کرد:

در این ارتباط در۵۰ نقطه از سواحل جنوبی دریاهای خلیج‌فارس و عمان تأسیسات آبشیرین کن احداث خواهد شد.

چیت چیان ادامه داد: در جریان سفر به استان‌های هرمزگان و بوشهر پروژه‌های متنوعی مورد بازدید و افتتاح قرار گرفته که بهره‌برداری از آن‌ها در تأمین آب آینده کشور و بویژه مناطق ساحلی جنوب کشور نقشی بسیار اساسی ایفا خواهد کرد.

وی در ارتباط با آغاز پروژه عملیات اجرایی آبشیرین کن سیراف شهرستان کنگان بیان کرد: در این منطقه به عنوان قطب صنعت انرژی کشور با احداث آبشیرین کن‌های پیش‌بینی‌شده آب مورد نیاز شهرها و روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تأمین خواهد شد.

وزیر نیرو یادآور شد: امیدواریم با اجرای پروژه‌های پیش‌بینی‌شده برای تأمین آب مورد نیاز مردم، صنایع و جمعیت ساکن در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر توسعه و افزایش یابد.

وی افزود: به دلیل کمبود منابع آب گاهی اوقات استان‌ها باید به صورت مشترک از برخی از پروژه‌های افتتاحی حوزه آب استفاده کنند.

چیت چیان اظهار کرد: بخشی از آب مورد نیاز استان بوشهر از استان‌های فارس و کهکیلویه و بویراحمد تأمین می‌شود و در این ارتباط با توجه به شرایط خاص اقلیمی و طبیعت کشور شرایط به نحوی است که از منابع آبی باید به طور مشترک استفاده شود.

وی تاکید کرد: با رعایت موازین و قانون باید منابع آبی استان‌ها به شکلی مدیریت شود که دچار بحران تأمین آب نشویم.

اخبار مرتبط

افزودن دیدگاه جدید