All news

اخبار برگزیده

موضع اردکانیان نسبت به طرح‌های انتقال آب چیست؟

به گزارش سایت فلات، یکی از انتقادهایی که در فرایند رای اعتماد به وزیر جدید نیرو مطرح می‌شد رویکرد این وزارتخانه نسبت به طرح‌های انتقال آب بود و البته این در شرایطی است که مسوولان دولت...

آب‌منطقه‌ای از وضعیت منابع آبی مشهد گزارش می‌دهد؛

...

آنچه موافقان و مخالفان انتقال آب از خلیج‌فارس می‌گویند

 

یکی از راه حل‌های کمبود آب فلات مرکزی کشور که شامل 5 میلیون نفر جمعیت استان اصفهان نیز می‌شود انتقال آب از خلیج فارس بوده که هر بار مطرح شدن این طرح موافقت‌ها و مخالفت‌هایی را در پی داشته است.

 

موضع اردکانیان نسبت به طرح‌های انتقال آب چیست؟

به گزارش سایت فلات، یکی از انتقادهایی که در فرایند رای اعتماد به وزیر جدید نیرو مطرح می‌شد رویکرد این وزارتخانه نسبت به طرح‌های انتقال آب بود و البته این در شرایطی است که مسوولان دولت یازدهم نیز اجرای طرح‌های انتقال آب را به طور کامل رد نکرده‌اند و معتقد بودند که به دلیل شرایط اقلیمی کشور ناچار به اجرای این طرح‌ها هستیم.

به گزارش سایت فلات به نقل از روزنامه شهرآرا ، کمبود بارش در سال‌های گذشته، ازیک‌سو به خشک‌سالی دامن زده است و ا

حجم وسیع معادن مس، سنگ آهن و صنایع فولادسازی، طرح های عظیم توسعه‌ای صنایع معدنی، نبود منابع آب، اعم از زیرزمینی و سطحی در حوضه‌های منطقه طرح (استان‌های کرمان، یزد و هرمزگان) و حوضه‌های مجاور، خشکسالی‌هایی با دوره‌های درازمدت را می‌توان به عنو

نماینده بروجن خواستار دستور رییس‌جمهور برای آبرسانی به این شهر شد

نماینده مردم بروجن در مجلس در تذکری به رییس جمهور گفت: در سفر استانی‌تان وعده اجرای طرح آبرسانی به شهرستان بروجن را تا پایان دولت یازدهم دادید اما به این وعده عمل نشده است. لازم است برای تسریع در تکمیل این پروژه دستورات لازم را صادر کنید.

بهره برداری از ۶ آبشیرین کن تا پایان سال

به گزارش سایت فلات به نقل از صداوسیما؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: از این شمار 3 آب شیرینکن در بندرلنگه ،۲ دستگاه درقشم و یک آبشیرین کن در جاسک با ظرفیت سالانه هفت هزار متر مکعب،تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم توسعه شهرهای بندری گفت: اجرای طرح هایی مانند انتقال آب از دریای عمان به داخل سرزمین می تواند بسیار گرانقیمت باشد و از نظر محیط زیست نیز معلوم نیست چه شرایطی را به وجود می آورد.

آغاز فاز اول عملیات انتقال آب دریا/ آب خلیج‌فارس به مرکز می‌رسد

معاون وزیر نیرو با اعلام آغاز فاز عملیاتی انتقال آب از خلیج‌فارس برای تامین نیاز برای بخش‌ها در داخل کشور، گفت: فاز اول کار توسط سرمایه‌گذار خصوصی در جنوب کشور در حال انجام است.

آب شرب نوار ساحلی جنوب کشور با احداث ۵۰ آبشیرین کن تأمین می‌شود

 

وزیر نیرو گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته آب شرب مورد نیاز نور مرزی ۱۰۰ کیلومتری سواحل جنوبی کشور با احداث ۵۰ آبشیرین کن تأمین می‌شود.

طرح انتقال آب دریا به ۱۷ استان/ آب خلیج‌فارس شیرین می‌شود

وزیر نیرو گفت: طرحی را در دست داریم که در قالب آن آب قابل شرب از حاشیه خلیج فارس و دریای عمان به ۱۷ استان فلات مرکزی کشور منتقل شود.

در نشست هم اندیشی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران

در حوزه آب تصمیمی بگیریم که آیندگان به نیکی یاد کنند/ الگوی مطالعه آبی بر اساس میزان تولید و مصرف وجود ندارد/ در گذشته تصمیماتی در حوزه آب استان گرفته شد که جای نقد دارد.

صفحه‌ها

دسته بندی اخبار